Jump to content
Korijs

Latviešu populārāko filmu tops

Recommended Posts

Ziņu portālos publicēti dati par kinoteātra "Kino Citadele" apmeklētākajām latviešu filmām pēdējo 15 gadu periodā, kur vienās no pirmajām vietām ierindojas pēdējo gadu veikumu, lai gan šeit jājautā, vai tas nav saistīts ar to, ka tuvāk mūsdienām kino kopumā ir bijis pieejamāks ikvienam, vai papildus ir nostrādājis pietiekami skaļas reklāmas mārketinga iznākums, nemaz nerunājot par to, vai konkrētās filmas ir vai nav godam ieņēmušas pirmās pozīcijas.

1. KRIMINĀLĀS EKSELENCES FONDS

2. SVINGERI

3. NAMEJA GREDZENS

4. SAPŅU KOMANDA 1935

5. BILLE

6. VECTĒVS, KAS BĪSTAMĀKS PAR DATORU

7. IZLAIDUMA GADS

8. MAMMU, ES TEVI MĪLU

9. PARADĪZE 89

10. MELĀNIJAS HRONIKA

Jūsu iespaidi par filmām no saraksta, kā arī par tām, kuram, jūsuprāt, no latviešu kino ir nenovērtētas?

Edited by Korijs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neteiktu, ka baigi labā un neteiktu, ka interesē latviešu filmas (no tevis nosauktajām esmu redzējis tikai svingerus un mammu, es tevi mīlu), bet šī man likās diezgan interesanta. Tiesa gan skatījos sen atpakaļ, bet iespaids palicis labs.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No saraksta esmu noskatījies tikai Svingerus un Nameja gredzenu.

Svingeri filma šķietami ar īpatnēju - īpašai publikai izmeklētu humoru, kas izteiktu sajūsmu neradīja. Katrā ziņā likās brīžiem pārspīlēti, bet tajā pašā laikā pat prasti. Toties Nameja gredzens bija šķietami garlaicīga filma, cerēju sagaidīt ko aizraujošāku. Pirmā puse īpaši radīja miegu, bet uz noslēgumu jau parādījās arī kāda aktivitāte.

Papildus ne no vecās paaudzes filmām ir skatītas:

JĀŅU NAKTS

Par latviešu filmu gluži nevar uzskatīt, jo ir ārzemju režisors un liela daļa aktieru, toties sižets norisinās Latvijā, piedaloties dažiem arī latviešu aktieriem. Filma ir komēdijas žanrā, un šķietami ir vairāki labi momenti, par kuriem pasmieties.

PELNU SANATORIJA

Mēģināju skatīties tikai tāpēc, ka sižets norisinās blakus vasarā bieži apmeklētai copes vietai - pamestā ēkā. Filma kopumā nebija diez ko skatāma - varētu teikt pat pārspīlēti slimīga. Gan jau arī izmeklētai auditorijai šāds saturs būs saistošs.

MAĢISKAIS KIMONO

Radās iespēja aizdoties uz kino ievērtēt šo jaunumu - latviešu un ārzemnieku kopdarbu, bet arī bija vilšanās. Ja vēl reklāmas rullītis ir šķietami puslīdz labs, tad filmas saturs ir sasodīti garlaicīgs. Filmas galvenā doma ir skaidra, bet tas nemaina to, ka reklāma ir krietni interesantāka par visu filmu kopumā.

Šobrīd ir vēlme dažādu iemeslu dēļ uz priekšdienām noskatīties: Kriminālās ekselences fonds, Baltu ciltis, Tēvs Nakts

Edited by Korijs

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...