Jump to content
Korijs

[Aptauja] Izglītības iestāžu apvienošana

Skolu apvienošanas aptauja  

3 members have voted

  1. 1. Vai skolu apvienošana Latvijā ir nepieciešama?

    • Jā, tas veicinās ilgtspējīgu attīstību
    • Nē, tas samazina izglītības kvalitāti
    • Neitrāls viedoklis par skolu apvienošanu
    • Cits variants / komentārs tēmā
      0


Recommended Posts

original.jpg

Nevienam nevajadzētu būt noslēpumam par to, ka pēdējos gados aktualizējas skolu apvienošanas tēma - mazākās izglītības iestādes zaudē ilgstpējīgumu savā pastāvēšanā, toties jau esošās - it kā stabilās skolas kļūst par ieguvējiem, piesaistot tām mazākās skolas, bet vai kvalitāte paliek nemainīga? Sākot ar mazpilsētu skolu apvienošanu, līdz pat valstiska līmeņa augstāko izglītības iestāžu apvienošanu vienā. Viedokļi ir dažādi.

Edited by Korijs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vienīgā apvienošana, kas interesē mani ir, lai ASAP tiktu apvienotas visas LU fakultātes vienuviet - campusā. (pie kā jau tiek arī strādāts) #offtopic

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, wueue said:

Vienīgā apvienošana, kas interesē mani ir, lai ASAP tiktu apvienotas visas LU fakultātes vienuviet - campusā. (pie kā jau tiek arī strādāts) #offtopic

Vari pastāstīt, kāpēc to vēlies, ja nav noslēpums? respektīvi pa Rīgu izmētātās fakultātes būs vienuviet - visi dosies uz konkrētu punktu, kas dažiem nozīmētu lielāku mērojamo attālumu līdz fakultātei, noslogotāku satiksmi pilsētā u.tml. Dzirdēts arī par dažādām sīkām, bet problemātiskām niansēm no neergonomiskām telpu plānošanas tēmām.

Katrā ziņā tā visa padarīšana ar fakultātēm solās noslēgties 2021. gadā ar Rakstu mājas būvniecību, šobrīd otrais posms ar Zinātņu māju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Korijs said:

Vari pastāstīt, kāpēc to vēlies, ja nav noslēpums? respektīvi pa Rīgu izmētātās fakultātes būs vienuviet - visi dosies uz konkrētu punktu, kas dažiem nozīmētu lielāku mērojamo attālumu līdz fakultātei, noslogotāku satiksmi pilsētā u.tml. Dzirdēts arī par dažādām sīkām, bet problemātiskām niansēm no neergonomiskām telpu plānošanas tēmām.

Katrā ziņā tā visa padarīšana ar fakultātēm solās noslēgties 2021. gadā ar Rakstu mājas būvniecību, šobrīd otrais posms ar Zinātņu māju.

Es jau gaidīju šāda veida jautājumu no tevis.

Man personīgi vienmēr ir gribējies būt augstskolā, kurā ir ievērojams campus. Protams, tas var būt problemātiski daudziem, jo jāmēro lielāks ceļš, etc, bet jebkurā gadījumā vienmēr kādam nāksies pielāgoties. Arī pie mums SZFā ir tādi, kas brauc no Skrīveriem un vēl sazin kurienes katru dienu. Man pašam nāktos kratīties no Ķengaraga uz centru un pēc tam izmantot citu transportu (1. tramvaju droši vien), lai nokļūtu campusā.

Neskatoties uz to es to vērtēju pozitīvi, jo ir arī iespējams satikties ar draugiem, kuri studē citās fakultātes. Ļoti grūti pašlaik kādu ir satikt, jo visiem vienmēr ir kaut kādas darīšanas fakultātē un tās atrodas tik random vietās.

Es domāju, ka ja visus apvienotu vienuviet, tad tā būtu interesanta augstskolas pieredze. Pašam gan tā ies secen, bet nekas. Varbūt vēl izdomāšu studēt Āzijas studijas pēc absolvēšanas.

Nu kaut kā tā.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pats mācos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, mani šī problēma neskars turpmākos gadus, turklāt nāku no mazpilsētas, kurā bija pacelts jautājums tieši par absolvētās vidusskolas slēgšanu, klāt nāca arī kaimiņu mazpilsētu skolas. Vienu skolu likvidēja, dažas vēl ir uz robežas, tomēr skolu, kuru absolvēju, nedomā slēgt, jo šai mazpilsētā ir ļoti daudz darba vietu, kuras finansiāli stiprina saucamo "lielo" pilsētu (novada pilsētu), šīs skolas slēgšana vairākus iedzīvotājus sadusminātu. Visu pilsētu skolām tas būtu kā saldais ēdiens, ja lauku skolas tiktu slēgtas. Uzskatu, ka skolu apvienošana būtu nepieciešama tikai tādā gadījumā, ja skolai būtu ļoti mazs skolēnu skaits, kā arī galvenais iemesls - tuvumā atrastos vēl viena skola, uz kurieni varētu vecāki sūtīt savus bērnus. Te arī parādās problēmas, ja tiktu aizslēgtas skolas, iespējams, ka dažas pilsētu domes izdomās, kā bērnus transportēt uz citām skolām, toties citām par to būs nošpļauties, būs teksts "ir taču kojas". Parādītos arī vairāki skolotāji bez darba, kur viņi būs vajadzīgi ar savu augstāko izglītību, ja visas vakances jau būs aizņemtas? Gateris/stroika/auklītes? Vēl viens iemesls, kāpēc nevēlētos, lai mazpilsētu skolas slēgtu, ir tāds, ka šajās skolās vairāk darbojās ar bērnu, skolotāji ir vairāk pretimnākoši, kā arī var katram skolēnam vairāk sniegt laika jautājumu risināšanā. Uz jautājumu atbildēju "Nē, tas samazina izglītības kvalitāti", bet ar ļoti lieliem izņēmumiem var arī apvienot šīs skolas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

×
×
  • Create New...